Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu iş elbiseleri Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz
ANA SAYFA > Firma Rehberi > Otobüs Üreticileri > Temsa

Temsa

Temsa

 • Firma Adı: Temsa
 • Firma Yetkilisi:
 • Adres: Sarıhamzalı mah. Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:563/A 01110 Seyhan / ADANA SEYHAN / ADANA
 • Telefon: +90 3223556100
 • Web: https://www.temsa.com
 • E-Mail:
 • Kısa Bilgi: TEMSA, kendi markası ile otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat yapan Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden biridir. TEMSA Adana Üretim Tesisi, 4.500 adet otobüs ve midibüs, 6.000 adet hafif kamyon olmak üzere yılda tek vardiyada, toplam 10.500 adet araç üretim kapasitesine sahiptir. 
 • Detay:

  TEMSA, kendi markası ile otobüs ve midibüs segmentinde üretim ve ihracat yapan Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden biridir. TEMSA Adana Üretim Tesisi, 4.500 adet otobüs ve midibüs, 6.000 adet hafif kamyon olmak üzere yılda tek vardiyada, toplam 10.500 adet araç üretim kapasitesine sahiptir. 

  TEMSA’nın Adana Üretim Tesisi, toplam 510 bin m2’lik alana kuruludur. TEMSA’nın çok çeşitli ürün gamına sahip olması, müşterilerinin değişen şartlara göre ürün seçebilmesine ve filolarını yeni yolcu ihtiyaçları ve seyahat eğilimlerine göre adapte etmesine yardımcı olmaktadır. TEMSA Adana Üretim Tesisi’nde, Safir ve Maraton şehirlerarası yolcu ve turizm otobüsleri, Prestij ve Opalin midibüsleri ile özellikle şehir içi toplu taşımacılık için geliştirilen Avenue otobüsler, ayrıca Amerika için TS45, TS35, TS30, TS35E ve Avrupa için Avenue, HD, Maraton LD, Midi Coach segmentinde ise MD9 ve MD7 otobüsleri üretilmektedir. 

  Kendi mühendisliği ve oluşturduğu “know-how” ile TEMSA, ürünlerini, Türkiye’ye ilaveten dünyanın ileri gelen pazarlarına da sunmaktadır. Kalitesi ile ayırt edilen TEMSA’nın, marka bilinirliği Fransa ve Belçika’da yüzde 100, Almanya’da ise yüzde 95 oranındadır. 

  TEMSA, ürünlerini 66 farklı ülkeye ihraç etmektedir. Sadece Fransa’da, 5 bin adedin üzerinde TEMSA markalı otobüs yollardadır. Fransa dışında Almanya, İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya ve Benelux ülkeleri Avrupa’daki önemli pazarlar olup, çeşitliliğini artırdığı ürün gamı ile TEMSA, ABD’deki pazar payını hızla artırmaktadır. 

  TEMSA; stratejisini, müşterilerin değişen ihtiyaçlarına karşılık verebilen doğru ürünleri geliştirmek, üretimde modüler yaklaşım uygulamak ve çok iyi tasarlanan ve en yüksek kalite seviyesinde otobüsler üretmek üzere belirlemiştir.TEMSA, ürünlerinin kalitesine, güvenilirliliğine ve uzun ömürlü olmasına çok önem vermektedir. Şirketin değer ve kaliteye olan tutkusu sebebiyle, TEMSA parçalarını dünyanın lider üreticilerden temin etmekte ve bu da müşterilerine daha az için çok daha fazla değer yaratan TEMSA’yı, otobüs alanında uzmanlaştırmaktadır.

Firma Rehberi Kategoriler

Anket

TÖHOB Başkanı Kim Olsun İstersiniz?