evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat
ANA SAYFA > Firma Rehberi > Otobüs Üreticileri > Karsan

Karsan

Karsan

 • Firma Adı: Karsan
 • Firma Yetkilisi:
 • Adres: Ordu Cad. Emek Mah.No:10 34785 Sarıgazi / Sancaktepe / İstanbul
 • Telefon: +90 2164996550
 • Web: https://www.karsan.com.tr
 • E-Mail:
 • Kısa Bilgi: Türk otomotiv sanayinde 50 yılı geride bırakan Karsan, kurulduğu günden bu yana ticari araç segmentinde kendi markası da dahil, dünyanın önde gelen markaları için modern tesislerinde üretim yapıyor; yaygın ağı ile pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürüyor.
 • Detay:

  1981 yılından bu yana 0 yerel sermaye ile ticari araç üretimi gerçekleştiren Karsan'ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası tek vardiyada yılda 18 bin 200 araç üretebilecek yapıya sahip. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası, Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 90 bin metrekaresi kapalı toplam 206 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor. 
   

  Karsan “Sınırsız Ulaştırma Çözümleri” vizyonu doğrultusunda toplu taşımacılığa modern ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyor. 5 metreden 18 metreye uzanan geniş ürün gamı, sektördeki tecrübesi, dünya devleri tarafından onaylanmış üretim kalitesi, nitelikli iş gücü ve bağımsız şirket yapısıyla Karsan10 yılı aşkın süredir otomotiv sanayinde Türkiye’nin tek bağımsız çok markalı araç üreticisi konumunda. Karsan vizyonu doğrultusunda iş ortakları ve lisansörleri ile birlikte yeni ve mevcut ürünlerin türevlerini geliştirerek yük ve yolcu taşımacılığında tüm segmentlerde yer almayı hedefliyor. Toplu taşımacılık segmentinde “yenilikçi ürün ve hizmetleri” “fikirden pazara” geliştirmek ve pazara sunmak için faaliyetlerini sürdüren Karsan, özellikle Ana Üretici/ OEM (Original Equipment Manufacturer) iş kolunu güçlendirmeyi amaçlıyor. Karsan, araştırma-geliştirmeden üretime, pazarlamadan satış ve satış sonrası faaliyetlere kadar stratejik ortağı olan Karsan Pazarlama ve Hexagon Studio ile birlikte otomotiv değer zincirinin tamamını yönetiyor. 


  Karsan bugün Hyundai Motor Company (HMC) için yeni H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus için 12-18m otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST‘in üretimini gerçekleştiriyor. Karsan ayrıca şehirlerin toplu taşımacılık sistemlerindeki değişen ihtiyaçlara çözüm olarak Karsan markalı 8m erişilebilir ATAK ve STAR otobüslerini üretiyor. Karsan araç üretiminin yanı sıra, Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikasında endüstriyel hizmetler de sağlıyor. 

  Karsan bugün pazarlama şirketi Karsan Pazarlama ve kardeş Ar&Ge şirketi Hexagon Studio ile birlike 1.600’a yakın çalışana sahip. 15 yıldan fazla bir süre içinde, Karsan Bursa’daki fabrikasında toplam 140 bin adet Peugeot Partner ve Citroen Berlingo minivan üretti. Karsan ayrıca 5 bin adet Renault Premium Lander ve Long Distance kamyon üretimi gerçekleştirdi.

   

  Karsan, Türkiye’nin kendi otomobil markasına sahip olması gerektiği inancıyla Karsan markası altında üretilmek üzere “Concept V1” modelini geliştirdi. Bu platform ilk olarak New York’un “Yarının Taksisi” (“Taxi of Tomorrow”) ihalesi ve küresel bir talep olan erişilebilir ulaşım ihtiyacını karşılamak üzere için geliştirildi.

Firma Rehberi Kategoriler

Anket

TÖHOB Başkanı Kim Olsun İstersiniz?