İstanbul
DOLAR32.2092
EURO35.0511
ALTIN2532.8

Motul, Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı’nda Verimlilik ve Sürdürülebilirliğe Dikkat Çekti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Motul, Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı’nda Verimlilik ve Sürdürülebilirliğe Dikkat Çekti
Abone ol
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen fuarlarından ICCI 2023 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı, bu yıl 27’nci kez İstanbul’da gerçekleştirildi. Enerji sektörüne yön veren sektör paydaşlarının katılım gösterdiği fuarda Motul, Powergen ürün gamıyla yerini aldı. Enerji üretim tesislerinde verimlilik ve sürdürülebilirliğin ön planda olduğu günümüzde bakımın önemine dikkat çeken Motul Powergen Türkiye İş Geliştirme Müdürü Ulaş Yener, “Sürdürülebilirlik ile verimliliğin önemini üst noktada hissettiğimiz enerji sektöründe yanlış yağlama ve bakımların aksatılması, uzun vadede emisyon ve tüketimin artmasına, yüksek servis maliyetlerine ve büyük üretim aksaklıkları ile zaman kayıplarına neden oluyor. Biyogaz, doğalgaz, çöp atık tesislerinde çalışan motorlarda doğru madeni yağ kullanımı ve doğru analizlerle periyodik takibi ise tesislerdeki verimliliği artırıyor. Bu sayede hem arızaların önüne geçiliyor hem de bakım maliyetleri azalıyor. Enerji tesislerine özel olarak ürettiğimiz madeni yağlarımız ve soğutma sıvılarımızla tesislerin olası arızalar yaşamasını önlüyor, sürdürülebilirliğe çok ciddi katkılar sağlıyoruz. Bugün Motul Powergen ürünleri tüm Türkiye’de 40 ilde 70 tesiste 170’ten fazla gaz motoruna güç veriyor, daha uzun süreli kullanımlara imkân verdiği için bakım ve onarım maliyetlerini düşürerek tesislerin verimliliğini artırıyor. Motul Powergen birimi, merkezi ve profesyonel lojistik çözümleri, güçlü stok yönetimi ve ekiplerinin tesisler ile kurduğu direkt iletişim ile iş ortaklarının operasyonlarına değer katıyor. Çok önemsediğimiz bu fuarda da bakım stratejilerine dikkat çekerek tesis işletmecilerini bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

170 yıldır motor yağı konusundaki uzmanlığı ile alanının liderlerinden Motul, enerji tesislerine özel olarak tasarladığı Powergen ürün gamıyla bu yıl 27’ncisi düzenlenen ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı’nda boy gösterdi. Geçtiğimiz yıl Powergen ürün grubunu Türkiye pazarında ilk kez tanıtan ve 1 yıl içinde önemli bir büyüme kat eden Motul Powergen; biyogaz, doğalgaz, çöp atık tesisleri gibi enerji üretim merkezleri için motor yağı ve soğutma sıvıları geliştiriyor.  İlk günde binlerce kişiyi ağırlayan fuarda Motul, “Enerji Santrallerinde Bakım Stratejileri ve Yağlama” konulu sunumuyla sektör temsilcilerinin dikkatini çekti.

“Motul Powergen olarak 170’ten fazla gaz motoruna güç veriyor, verimliliği ve sürdürülebilirliği artırıyoruz”

Sektöre yönelik çözümler üretebilen ürün gamına ve departmana sahip tek marka unvanını taşıyan Motul, fuarda bakımın ve yağlamanın etkilerini gözler önüne serdi. Zaman içerisinde ortaya çıkan sorunların temelinde doğru bakım, tespit ve doğru soğutma ile yağlamanın olduğunu kaydeden Motul Powergen İş Geliştirme Müdürü Ulaş Yener, “Sürdürülebilirlik ile verimliliğin önemini üst noktada hissettiğimiz enerji sektöründe yanlış yağlama ve bakımların aksatılması, uzun vadede emisyon ve tüketimin artmasına, yüksek servis maliyetlerine ve büyük üretim aksaklıkları ile zaman kayıplarına neden oluyor. Biyogaz, doğalgaz, çöp atık tesislerinde çalışan motorlarda doğru madeni yağ kullanımı ve doğru analizlerle periyodik takibi ise tesislerdeki verimliliği artırıyor. Bu sayede hem arızaların önüne geçiliyor hem de bakım maliyetleri azalıyor. 

Enerji tesislerine özel olarak ürettiğimiz madeni yağlarımız ve soğutma sıvılarımızla tesislerin olası arızalar yaşamasını önlüyor, sürdürülebilirliğe çok ciddi katkılar sağlıyoruz. Bugün Motul Powergen ürünleri tüm Türkiye’de 40 ilde 70 tesiste 170’ten fazla gaz motoruna güç veriyor, daha uzun süreli kullanımlara imkân verdiği için bakım ve onarım maliyetlerini düşürerek tesislerin verimliliğini artırıyor. Motul Powergen birimi, merkezi ve profesyonel lojistik çözümleri, güçlü stok yönetimi ve ekiplerinin tesisler ile kurduğu direkt iletişim ile iş ortaklarının operasyonlarına değer katıyor. Çok önemsediğimiz bu fuarda da bakım stratejilerine ve yağlamanın önemine dikkat çekerek tesis işletmecilerini bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.” açıklamasında bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Togg, Stratejik İş Ortaklarıyla Teknoloji Kampüsü’nde BuluştuÖnceki Haber

Togg, Stratejik İş Ortaklarıyla Teknolo...

Yeni Austral Türkiye’deSonraki Haber

Yeni Austral Türkiye’de

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar