İstanbul
DOLAR33.0995
EURO36.1966
ALTIN2600.8

Euromaster’dan Yaz Tatili Öncesi Geleneksel Klima Gazı Dolumu Kampanyası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Euromaster’dan Yaz Tatili Öncesi Geleneksel Klima Gazı Dolumu Kampanyası
Abone ol
Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 50 ilinde 157’ye varan servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yaz aylarıyla birlikte klima bakımına dikkat çekerek geleneksel hale gelen klima kampanyasını devreye aldı. Bu kapsamda 1 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında Euromaster hizmet noktalarına uğrayan binek otomobil kullanıcıları, belirlenen klima gazı dolumunu KDV dahil 799 TL’den yaptırabiliyorlar. Araçların klima sistemlerinin her yıl mutlaka bir kez kontrol edilmesi gerektiğinin altını çizen Euromaster, özellikle yaz aylarında tatil yolculukları öncesi klima kontrollerinin önemini vurguluyor. Ayrıca Euromaster, klima gazı dolumuyla beraber polen filtresi değişiminin de yapılmasını öneriyor. Araç kullanıcıları için klima bakımında yapılması gerekenleri de açıklayan Euromaster, bakımlı klimaların insan sağlığına olduğu kadar araç performansına da olumlu etkilerine işaret ediyor.

Türkiye’nin 50 ilinde 157’ye varan servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, müşterilerinin haziran ayındaki bayram tatili yolculuklarına bakımlı bir klima sistemiyle ve konforlu şekilde çıkmaları için araç klimalarında bakım ve kontrollerin gerekliliğine dikkat çekiyor. Klimaların yılda bir kez kontrol edilmesinin ve iki yılda bir de klima gazı dolumunun önemine değinen Euromaster, sadece binek otomobillere yönelik gelenekselleşen klima gazı kampanyasını da devreye aldı. Bu kapsamda Euromaster hizmet noktalarında; binek otomobillere yönelik olan klima gazı dolumları, 1 Haziran’dan 14 Temmuz tarihine kadar KDV dahil 799 TL’den gerçekleşiyor. Ayrıca Euromaster, klima gazı dolumuyla beraber polen filtresi değişiminin de yapılmasını öneriyor. Euromaster noktalarında klima hizmeti kapsamında ayrıca; polen filtresi, klima gazı kaçak tespiti, klima bakteri temizliği, klima kompresörü ve klima termostatı gibi bakımlar da uygun fiyatlarla gerçekleşiyor.

Sağlıklı bir yolculuk için düzenli klima bakımı şart!

Araç klima gazının eksilmesinin temel nedeni sistemdeki kaçaklardır. Ancak sistemde fiziksel bir hasar yoksa bile, kış aylarında klimanın kullanılmamasından dolayı sızdırmazlığın önemli unsurlarından biri olan klima yağı sistemde devirdaim yapamaz ve işlevini yerine getiremez. Bunun önüne geçmek için kış aylarında araç klimasının ayda en az iki kez çalıştırılması ve klima gazı seviyesinin yılda bir kez düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Euromaster, klima bakımının senede 1 defa yapılmasını tavsiye ediyor. Polen filtresi değişiminin de yıllık olarak yapılmasını öneriyor. Euromaster uzmanları; yolcu kabinindeki ısıyı düşürüp sabit tutan, ortamdaki havanın nemini azaltan ve var olan kirliliği filtreleyen klima sistemi içindeki filtre konusunda hassas davranılmasını tavsiye ediyorlar. Bakımsız klimalar, çeşitli solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarıyor. Filtrelerin değişmediği durumlarda küf ve bakteri oluşumu başlayarak araç içindeki hava kalitesi azalıp ve kötü koku artabiliyor. Bu da sürüş ve yolculuk kalitesini olumsuz etkileyebiliyor. Ayrıca solunuma bağlı rahatsızlıkları tetikleyebiliyor. Dolayısıyla araçla seyahat edenler, bakımı iyi yapılan bir klima sayesinde açık havadan gelebilecek pek çok zararlı etkenden korunmuş oluyorlar. Bu kapsamda sağlıklı çalışan bir klima, bakteri ve kötü koku oluşumunu engelliyor, yolcu kabininde hava kirliliği minimuma indirgenmiş oluyor.

Klima bakımı araç performansına ve yakıt tüketimine de katkı sağlıyor

Klima bakımı insan sağlığının yanında, araç klimasının daha etkili çalışmasına ve araç performansında kayıpların oluşmamasına da yardımcı oluyor. Düzgün çalışmayan klima; ısıtma ve soğutma işlemlerini tam olarak yerine getiremeyeceğinden, araç motorunu zorlayarak yakıt tüketimini artırıyor ve sürüş konforunu azaltıyor. Klimalarda en çok rastlanan sorunların başındaysa klima gazı eksilmeleri geliyor. Aynı zamanda fan, klima motoru veya sensörler de zamanla arızalanabiliyor, polen filtresi ve klima radyatörü tıkanabiliyor. Arızalanan klima sistemi kompresörü de zorlayacağından, bakımı yapılmadığı takdirde ileride daha maliyetli sorunlara yol açabiliyor. Temizliği yapılmış, gazı dolmuş ve filtresi değişmiş bir klima ise araç motorunu zorlamadığı için yüksek yakıt sarfiyatlarının önüne geçilmesine katkı sağlıyor. Ayrıca ön cam buğusunun çözülememesi gibi sorunlar da yaşanmıyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Brisa, 2024 Yılı İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını AçıkladıÖnceki Haber

Brisa, 2024 Yılı İlk Çeyrek Finansal Son...

Maxion Jantaş ve Maxion İnci’ye Altın İhracat ÖdülüSonraki Haber

Maxion Jantaş ve Maxion İnci’ye Altın İ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar