İstanbul
DOLAR13.6855
EURO15.5235
ALTIN776.61
MURAT UZUN

MURAT UZUN

Mail: [email protected]

O Markayı Kullananlar Aman Dikkat!

İstanbul’un bir gerçeği olan Metrobüs, şehrin ana ulaşım aksı konumunda. Bir aksaması ile İstanbul’un her noktası duruyor. Bu hat içerisinde tarihinde bir ilk yaşanarak sürücüsüz bir şekilde hareket eden ve faciaya sebep olacak benzeri görülmemiş bir kaza yaşandı. “Kul yapısıdır hata olur” nazarı ile bakılması bile zor bir hat metrobüs. Öyle bakılsa bile önemli olan hata mı ihmal mi?

İlgili markaya bu konuda sorularımızı ilettik. Yaklaşık 1 aydır tek bir dönüş dahi alınmadı. Zaten olayın ilk gününden bu yana sadece hadisenin üstünü örtme gayesi sergileniyor. Tatmin ediciyi boş verin, tek bir açıklama dahi yapılmadı. Olay “KABAK” gibi ortada, bir güvenlik açığı var gibi duruyor! Dahası bu araçlar halen üretiliyor ve geçmişten bu yana birçok belediye ve halk otobüsçüye de satılmış bir model. Buradan soruları tekrarlıyor ve tekrarlamaya devam edeceğiz.

  1. İlgili araçlarda bir güvenlik açığı mı var? Yok ise sürücü olmaksızın araç nasıl yürür?
  2. Araçlarda yeni bir düzenlemeye gidilecek mi?
  3. Aynı durum satılmış hangi araçlarda da tekrarlanabilir? Hangi model kullanıcılarınız bu risk altında?
  4. Benzer bir kaza durumunda yine sessizliğe mi bürünecek marka?

Rabbim göstermesin! Ancak benzer bir kaza şehiriçinde yaşanması halinde hele ki ölüm olayı da var ise ilgili otobüs esnafı çekeceği vicdan azabı dışında, tüm servetini de tazminat davalarında kaybeder. Bu sebeple ilgili soruların cevabı elzemdir. Biz cevabını alamadık, ilgili markayı tercih eden ve etmeyi düşünenler bu soruların cevabını arasın. Kapalı kapılar ardında verilecek gerçekliği meçhul cevaplarla da tatmin olmasınlar derim. Tercih etmeden sorgulayın, tercih edenlerse haklarını sorsunlar. İlgili firmaya sayfa ve yayınlarımız her zaman esnaf adına açıktır. Sorularımıza cevap verme cesareti gösterebildiklerinde cevap haklarını kullanabilirler.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar