İstanbul
DOLAR32.2092
EURO35.0511
ALTIN2532.8

Rize'de Hizmet İçin Varız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Rize'de Hizmet İçin Varız
Abone ol
Rize merkez ve mahallerinde geçmişte başlayan belediye otobüs hizmetleri uzun...

 

Rize merkez ve mahallerinde geçmişte başlayan belediye otobüs hizmetleri uzun bir zamandan sonra özelleştirilerek yerini özel halk otobüslerine bırakmıştır. Özelleştirme yapılırken araçların daha modern olmasına, hizmette kalitenin getirilmesinde özen gösterilmiştir. Merkezde ve mahallerde günün şartlarına göre iyi hizmet vermek duygusuyla halk otobüsleri devamlı kontrol edilmiştir.

Geçmişten günümüze kadar gelen hizmet sunumu her dönem farklı yeniliklerle devam etmiştir. Gerek merkezde gerek mahalle hatlarında eksik görülen hizmetler kontrol edilerek giderilmeye özen gösterilmiştir. Bugün Rize'de merkez ve mahallelere verilen toplu taşıma hizmetleri geçmişe bakıldığında çok daha modernize olmuş bir görünümü vardır. Geçmişte merkezde bulunan halk otobüsleri bekleme alanı bugün çok daha farklı bir görünümü ile hizmet vermektedir.

Belediye Başkanımız Halil Bakırcı'nın projesiyle Rize Belediyesi Özel Halk Otobüsleri durakları ve hizmet binası günümüz şartlarına göre modernize edilmiş ve halkın hizmetine sunulmuştur. Hizmet alanı yalnız merkez ve mahalleleri kapsamıyor. Aynı zamanda tüm köy ve ilçelere de hizmet vermektedir. Merkez ve mahalle hatlarında eski araç yoktur. Her sözleşme yenilemede araçlar kontrol edilmektedir.

Rize son 7 yıldır öğrenci alan bir il olmuştur. Her yıl öğrenci sayısı artarak devam etmektedir. Öğrencilerin ulaşımı belediye ve özel halk otobüsleri ile kesintisiz devam etmekte özellikle Belediye Başkanımız Halil Bakırcı öğrenci taşımacılığına çok önem vermektedir. Rize ile Trabzon arasında her iki ilde öğrenim gören öğrenciler için Başkanımız öğrenci servisi ilave ederek eğitimlerinin sağlıklı bir ortamda devam ettirmelerine destek olmuştur. Özellikle KTÜ Araştırma Hastanesi'nin Trabzon'da olması nedeniyle uzun zamandır devam eden sivil öğrenci servis otobüsü 2010 model bir otobüsüyle yenilenmiş toplu taşıma hizmetlerine verilen önem bir kez daha kendini ispat etmiştir.

Toplu taşımada her zaman halkın rahatlığı ve sağlığı düşünülerek hizmet verilmesine özen gösterilmiştir. Hizmet sunumunda elbette eksiklikler olmuş fakat eksik olan her konu minimize edilmeye özen gösterilmiştir. Merkez mahalle ve ilçelerde halk otobüslerinin sıkıntı ve rahatsızlık duydukları konu yolcu taşıma konusunda yaşanmaktadır. Merkezde aynı güzergah üzerinde olan farklı mahalleler vardır. Aynı şekilde ilçelerde bulunmaktadır. Sıkıntı olan uzak mahalle ve ilçe yakın mahalle veya ilçenin yolcusunu taşımasından kaynaklı bir sorun yaşanmaktadır. Bu sorun Türkiye genelinde kısmen her ilde yaşanan bir sorundur. Çözümü ise hizmet verenlerin hakkına riayet etmeleri ile çözüm bulunabilir bir konudur.

Türkiye genelinde ve Rize'de sabah işe geliş ve akşam eve dönüşlerinde illerin nüfus oranına göre farklı sorunlar yaşanıyor olması kaçınılmazdır. Geçici bir sorun olduğundan çözümsüzlüğü de devam etmektedir.

Bu duygularla Rize Belediyesi Otobüs İşletme Amirliği'ne bağlı Özel Halk Otobüsleri SS 44 Nolu Koopereatif Başkanlığı olarak toplu taşımacılığa önem veren Belediye Başkanımız Halil Bakırcı'ya çok teşekkür eder,

Toplu ulaşım hizmetleri yapan tüm camiaya başarılar diler,

saygılar sunarım.

HALİM GETİR

RİZE  S.S. 44.No'lu Kooperatif Başkanı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kamu Hizmeti Veriyoruz Ötv'siz Mazot İstiyoruzÖnceki Haber

Kamu Hizmeti Veriyoruz Ötv'siz Mazot İst...

İstanbul Halk Ulaşım A.ş.'nin Fas SeferiSonraki Haber

İstanbul Halk Ulaşım A.ş.'nin Fas Seferi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar