Ford İlan
İstanbul
DOLAR32.843
EURO35.2341
ALTIN2448.7

Lubex Otomotiv Yağları Uluslararası Car Mechanic Junior Europe Yarışmasında Türkiye Ekibine Sponsor Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Lubex Otomotiv Yağları Uluslararası Car Mechanic Junior Europe Yarışmasında Türkiye Ekibine Sponsor Oldu
Abone ol
Türkiye'nin %100 yerli sermaye ile üretilen en büyük otomotiv yağları markası Lubex, Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Uluslararası Car Mechanic Junior Europe yarışmasında Türkiye ekibinin sponsoru oldu. Avrupa’nın en iyi meslek lisesi öğrencilerinin bilgi ve becerilerini sergilediği bu prestijli etkinlik, 29-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşti.

Etkinlikte yer alan Pazarlama Müdürü Caner Ülgen “Lubex olarak, gençlerin teknik becerilerini geliştirmelerine ve otomotiv sektöründe parlak bir kariyere adım atmalarına destek olmanın büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu amaçla meslek liselerinde düzenlediğimiz eğitimlerle geleceğin ustalarına Türkiye otomotiv araç parkı, motor yağının yapısı ve görevleri, viskozite ve performans sınıflandırması gibi teknik konularda bilgiler aktarıyoruz. Car Mechanic Junior Europe yarışmasında da Türkiye ekibinin sponsorluğunu üstlenerek, ülkemizin genç yeteneklerinin yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz” dedi ve gençlerin gelişimine yönelik yatırımlarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Uluslararası Car Mechanic Junior Europe Yarışması, Avrupa’nın en iyi Meslek Lisesi öğrencilerinin bilgi ve becerilerini sergilediği, her yıl Mayıs ayının son haftası düzenlenen bir organizasyon. Her yıl farklı ülkede düzenlenen etkinliğin bu yılki lokasyonu İstanbul oldu. 29-31 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra Çekya, Avusturya, Polonya, Makedonya, Litvanya ve Fransa katılım sağladı.

Yarışmanın amacı motorlu taşıtların bakım, onarım ve arıza teşhisi alanında teorik bilgi ile beraber pratik becerileri test etmek. Programın tamamı teorik test ve tam gün uygulama olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Her ülke 2 yarışmacı ile katılım sağlıyor ve toplamda 20 yetenekli genç teknisyen yarışıyor. Yarışmacılar çeşitli motorlu araçların motor bakımı, elektrik arıza tespiti, fren sistemi onarımı ve daha birçok alanda teknik sorunların teşhisini de içeren zorlu görevlerin tamamlanmasında becerilerini göstermeleri gerekiyor. Yarışmanın temel amacı yalnız yarışmacılar arasında en iyi teknisyeni bulmak değil, aynı zamanda farklı ülkelerden genç yetenekli öğrenciler arasında yeni deneyimlerin paylaşılacağı ve dostlukların kurulacağı bir platform oluşturmak. Yarışma, gelecek vaat eden öğrencilerin diğer ülkelerdeki akranlarıyla tanışması ve gelecekteki mesleki gelişimleri için bir iletişim ağı oluşturması için mükemmel bir fırsat olarak görülmektedir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Euromaster’ın Geniş Servis Ağında Duracell Akü Satışı BaşladıÖnceki Haber

Euromaster’ın Geniş Servis Ağında Durace...

SWM’den 3 Ay Ertelemeli 300 Bin TL’ye Varan Kredi FırsatlarıSonraki Haber

SWM’den 3 Ay Ertelemeli 300 Bin TL’ye Va...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar