İstanbul
DOLAR17.8008
EURO18.1655
ALTIN986.88

Konya'nın Otobüsleri MAN Fabrikasında Hazırlanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konya'nın Otobüsleri MAN Fabrikasında Hazırlanıyor
Abone ol
Konya’nın sürdürülebilir toplu ulaşım hizmeti için yeni alınacak otobüslerin üretildiği MAN fabrikasının ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sipariş ettikleri 31 solo ve 21 körüklü otobüsün üretiminin devam ettiğini; ilk olarak 15 Haziran itibariyle 11 solo ve 7 körüklü otobüsün Konyalıların hizmetine sunulacağını söyledi. Her ay aynı sayıda otobüs alımının devam edeceğini bildiren Başkan Altay, “Türkiye'nin en güzel otobüslerini Konyalıların hizmetine sunmak için çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimiz için 4 yıldır, siviller için 2 yıldır ulaşıma zam yapmıyoruz. Konya, toplu ulaşımda en ucuz şehir olmasının yanında en konforlu şehir olacak.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin toplu ulaşım kalitesini daha da yükseltmek ve sürdürülebilir toplu ulaşım hizmeti sunmak amacıyla alınacak yeni otobüslerin üretildiği Ankara’daki MAN fabrikasını ziyaret etti.

OTOBÜSLER İÇİN 210 MİLYON LİRA ÖDEME YAPILDI

Teknik bir ekiple birlikte yapılan ziyarette otobüslerin üretim aşamasını inceleyen Başkan Altay, Konyalıların en ucuz ve en kaliteli hizmete layık olduğuna dikkat çekti. Türkiye'de toplu ulaşımı en ucuz yaparak bir taraftan da ulaşım filosunu yenilemek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirten Başkan Altay, “Şu anda otobüslerimiz yapım aşamasında. Bugüne kadar yaklaşık 210 milyon liralık bir ödeme gerçekleştirdik. 31 solo ve 21 körüklü otobüsümüzün siparişi gerçekleştirildi ve üretimi devam ediyor.” dedi.

15 HAZİRAN’A KADAR 18 OTOBÜS GELİYOR

Türkiye'de üretilen otobüsleri aldıklarını ve 15 Haziran itibariyle ilk olarak 11 solo, 7 körüklü otobüsü Konya’da vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade eden Başkan Altay, “Her ay bu sayıda otobüs alarak ilk etapta 52, sonrasında da fazlasını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Türkiye'nin en güzel otobüslerini Konyalıların hizmetine sunmak için çaba sarf ediyoruz. Bir taraftan da öğrencilerimiz için 4 yıldır, siviller için 2 yıldır ulaşıma zam yapmıyoruz. Sivilde 2.5 TL, öğrenciyi 1.55 TL'ye taşıma yapmaya inşallah bu yıl da devam edeceğiz. Konya, toplu ulaşımda en ucuz şehir olmasının yanında en konforlu şehir olacak. Bunun için çalışıyoruz, çaba sarf ediyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye’de Lojistik Mastır Planı Yapan İlk Belediye Kocaeli BüyükşehirÖnceki Haber

Türkiye’de Lojistik Mastır Planı Yapan İ...

Aküler MUTLU'danSonraki Haber

Aküler MUTLU'dan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar