İstanbul
DOLAR13.6855
EURO15.5235
ALTIN776.61

Miriam Dinç

Miriam Dinç

Çocukluğunun büyük kısmını Afrika’da geçirdikten sonra sırasıyla İngiltere ve Avusturya’da yaşayan Miriam Dinç, 1990’ların başında Türkiye’ye yerleşti.

Ogilvy, Leo Burnett, Grey gibi uluslararası reklam ajanslarında iş hayatına başlayan Dinç, Türk Nokta Net, Akbank Kültür ve Sanat Merkezi, The Marmara gibi farklı sektörlerde pek çok önde gelen kuruluşta reklam, pazarlama ve turizm konularında üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Aynı zamanda 30 yıllık iş yaşamı boyunca sanat ve müzik alanlarında pek çok büyük proje ve organizasyon yönetti. Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) CEO’luk koltuğuna 30 yıllık iş hayatında öncü ve uluslararası şirketlerde reklam, pazarlama ve turizm konularında üst düzey yöneticilik deneyimi bulunan Miriam Dinç getirildi.

Viyana Ticaret Odası Turizm Koleji’nde ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm ve Otel Yöneticiliği mezunu olan, Cornell Üniversitesi’nde reklamcılık ve pazarlama eğitimi alan Miriam çok iyi derecede Almanca, İngilizce ve Türkçe biliyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar