İstanbul
DOLAR19.7564
EURO21.5127
ALTIN1263.9

Burak Hoşgören

Burak Hoşgören

Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin (TAİD) genel kurulunda Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

 

Burak Hoşgören, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kariyer hayatına profesyonel basketbolcu olarak başlayan Hoşgören, 2003 yılında Ürün Geliştirme Mühendisi olarak Ford Otosan’a katıldı. Bu görevini takiben 2008-2017 yılları arasında Ford Trucks Strateji ve Ürün Planlama, Satış ve Satış Sonrası bölümlerinde farklı pozisyonlarda yöneticilik yaptı. Koç Üniversitesi’nde yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans’ını (EMBA) tamamladı. Ocak 2018’de, halen devam ettirdiği Satış, Satış Sonrası ve Pazarlama Operasyonlarından sorumlu Ford Trucks Türkiye Direktörü görevine atanan Hoşgören, 2018 yılından bu yana TAİD yönetiminde de aktif olarak görev alıyor.   

TAİD, azami yüklü ağırlığı 3,5 ton ve üzeri ticari araçlar ile tamamlayıcısı olan treyler ve diğer üstyapıları kapsayan Ağır Ticari Araç Sektörü’nü aynı çatı altında topluyor. Üyelerinin ithal ve yerli ürünleri kapsamında ağır ticari araçlar, treyler ve araç üstü ekipmanları pazarının çok önemli bölümünü temsil eden TAİD, sektörün gelişimine destek vermek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

TAİD bünyesinde; ağır ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu, Ford-Otosan, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Otokar, Renault Trucks, Scania, Volvo Trucks yanı sıra treyler, üst yapı ve yan sanayi markaları Koluman, Krone, Schmitz, Tırsan da yer almaktadır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar