ULAŞIM OTORİTELERİ İSTANBUL'DA TOPLANDI
Reklamı Geç
Advert
Advert

ULAŞIM OTORİTELERİ İSTANBUL'DA TOPLANDI

Uluslararası Otobüs Kıyaslama Grubu (IBBG)’nun 2015 Aralık ayı toplantısı, İETT’nin ev sahipliğinde İstanbul’da yapıldı. Toplantıda üye ülkelerin, son 6 ayda gerçekleştirdiği projeler, teknik değişiklikler, iyileştirmeler ve güncel konular ele alındı.

ULAŞIM OTORİTELERİ İSTANBUL'DA TOPLANDI

İETT’nin 2012’den beri üye olduğu, Uluslararası Otobüs Kıyaslama Grubu’nun 2015 Aralık ayı toplantısı 12 ülke temsilcisinin katılımıyla yapıldı. Bu ülkelerden New York, Brüksel, Barcelona, Paris gibi şehirlerin toplu ulaşım şirketi temsilcileri de toplantıda hazır bulundu. Uluslararası Kıyaslama Grubu, üye ülkelerin kıyaslama tablolarını, grafiklerini inceledi ve son yarıyılda gerçekleştirdiği iyileştirmeler ele alındı. Ayrıca duraklarda oluşan kalabalıkları azaltmak için uygulanabilecek önlemler tartışıldı.

12 Ülke Toplu Ulaşım Raporlarını Paylaştı

Toplantıda, dünyadaki toplu ulaşımla ilgili olarak IBBG tarafından 2015-2016 döneminde kaydedilen ilerleme hakkında bilgilendirme yapıldı. Tüm ülkelerin kendi ülkeleri ile ilgili toplu ulaşım raporlarını paylaştığı toplantıda ayrıca sosyal medya kullanımı, teknik arızaları karşılaştırma anketi, İETT’nin kendi otobüsleri ve genel performans durumu konuşuldu.

İETT’nin ev sahipliği yaptığı 2 günlük IBBG toplantısında ülkeler toplantılar ve ziyaretlerle birlikle edindikleri kazanımlarını açıkladılar. Toplantı sonucunda üretkenlik, tecrübelerin paylaşımı, hızlı bilgi alışverişi, müşteri memnuniyeti için gerekli aksiyonlar, güçlü ve zayıf yönlerin fark edilmesi gibi noktalarda ciddi bir gelişim olduğu kaydedildi.

2004 yılında Londra Imperial College bünyesinde faaliyet gösteren araştırma merkezi RTSC (Railway and Transport Strategy Centre – Demiryolu ve Ulaşım Strateji Merkezi) tarafından kurulan IBBG’nin üyeleri yılda 30 binden fazla otobüsle toplam 6 milyar yolcu taşıyor.

RTSC, ulaşım endüstrisine stratejik, teknolojik, ekonomik ve politik destek vermek ve Ulaşım Çalışmaları Merkezi’nde araştırma ve öğretim hizmeti sağlamak üzere 1992 yılında kurulmuş bir mükemmellik merkezi olarak faaliyet gösteriyor.

İETT iett haber istanbul ulaşım ulaşım haber mümin kahveci Uluslararası Otobüs Kıyaslama Grubu IBBG Railway and Transport Strategy Centre
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ