darusafaka
İstanbul
DOLAR17.8008
EURO18.1655
ALTIN986.88
MURAT UZUN

MURAT UZUN

Mail: [email protected]

VavaCars İzlenimlerim

VavaCars İzlenimlerim

2. el değerinin yüksek olduğu otomobil piyasası son dönemde kurumsal firmalar için cazibe alanı oldu. Malın değeri yüksek olunca hilesi de bol olur. Bu sebeple kurumsal çözümler tüketiciler için daha güvenli alan haline geliyor. Ancak reklam ve makyaj dışında acaba bu firmalar gerçekten kurumsal ve güvenilir mi?

VavaCars’ın basın etkinliği daveti geldiğinde bu sebeple katılma kararı aldım. Ayrıca firma hizmetlerine olan güven ile katılımcılara bunları test etme imkanı sunuyordu. Bizim için de deneyimleme ve tanıma anlamında güzel bir fırsattı. Kurumsal Galericilik ne kadar gelişmiştir, görme imkanı sağladı. Hem de en çok reklamları görünen firma ile… IRC merkezleri, özel eve teslim vale imkanı ve cam paravanlı taşıma kamyonları ile internetten ayağa hizmet gibi iddialı çıkışlar sunan Vavacars izlenimlerimi bu vesile ile paylaşıyorum. 

30 Eylül sabahı Pendik’te ki IRC Merkezine fule yakın bir depo ile giriş yaptım saat 9.30’da. Toplantı, tanıtım ve merkez gezisi sonrası saat 14 gibi aracımı teslim aldım. Arabamı teslim aldığımda vites topuzunun önemli bir bölümünün kırıldığını gördüm. Lakin personel hatasıdır yazık olmasın diyerek itirazsız aldım aracımı. Devamında yolda giderken fark ettim ki aracın yakıt deposu %30’a yakın eksilmiş! Yok Artık diyerek şaşırmışken neyse diyerek yola devam ettim. Pendik E5’e bağlanırken fark ettim ki VavaCars’a özel kuaför hizmetinde aracın camları içeriden silinmiyormuş! Dahası güneşin parlaması ile torpidoya sürülen cilanın araç silinmeden tozların üzerine sürülmüş. Keşke hepsi bu kadar olsa derken köprüye doğru giriş yaptığımda araç içerisine mazot kokusu geldiğini fark ettim! Dahası 5 gün sonra ise aracımdan “Tıslama” sesi geldiğini fark ettim her devir aldığında.

Tahminimce saatlerce çalışır vaziyette kaldı araç ve bunun sonucu araca verilmiş nice zararlar olduğu servise gittiğimde çıkacak. Yeni bir vites topuzu da alacağım sayelerinde. Daha da ötesi yeni bir araba! Çünkü sayelerinde arabadan soğuduk 2 haftada.

Hepsinden öte kurumsallığa değineceğim. Çünkü bu kusurlar hep şahıs sebepli olabilir çalışanlardan kaynaklı. Kurumsal güvence ise bunları tolere eder. Oysa hem de gazeteci olmama rağmen doğru bir muhatap bulamadım. Toplantı ev sahibi olarak Taner Timirci ve Lawrence Merritt’i karşımızda görürken peki, sorun yaşandığında! Gerçi ilgili basın toplantısında sorduğum çok da önemli olan 2 sorum cevapsız kalmıştı. Sorular ile alakalı çok ayrıntılı bilgi sahibi olamamaları ihtimaline karşın ısrarcı olmamıştım. Ancak durum sanırım pek öyle değil!

Otomobil ile ilgili arama motorlarına girdiğinizde devasa reklam bütçesi sayesinde mutlaka hep birinci sırada çıkan bir marka oldu VavaCars. Bu çalışma, firmanın devasa bir tanıtım bütçesi oluşturduğunu göstermektedir. Potansiyel müşteri adayları da bol reklam ile firmanın kurumsallığına inanıyor. Çok yeni bir firma olmasına karşın insanlara sunulan reklam bombardımanı köklü bir geçmiş hissi oluşturuyor. Lakin şahsi izlenimlerin bunun öyle olmadığını bana hissettirdi. Yaşadığım olaylarda muhatap bulunmaması ve keza bu yazının da kendilerine önceden iletilmiş olduğu da göze alındığında durum fazlasıyla anlaşılmaktadır. Beni kendileri çağırdı, “ürünlerimizi test edin” dediler. Haliyle süreç hakkında ki izlenimlerimi okuyucularım ile paylaşmamı istemiş olmalılar! Bu yazı, hatalarını tespit noktasında aslında VavaCars’a ufuk açar. Önemli bir alanda güzel bir yatırım yapılmış. Reklamlara sunulan özen kadar müşteri memnuniyetine eğilinir ise her şey farklı olabilir.

Yine de herkes VavaCars’ı tercih edebilir, ticari açıdan fayda sağlıyor ise neden olmasın. Ancak ufak tavsiyelerde bulunmak isterim.

  1. VavaCars ekspertizi öncesi başka bir firmada mutlaka ekspertiz yaptırın.
  2. Süreç anında aracınızın başından asla ayrılmayın.
  3. Benzer firmalardan fiyat teklifi almadan kararınızı netleştirmeyin.
  4. Servis hizmetlerinde hep söylerim, markanızın yetkili servisine veya gerçekten güvendiğiniz ustaya gidin.

Önyargı sahibi hiç olmadım, olamam. Yaşanılanlarda tecrübe edinir ve bunları siz değerli okuyucularıma aktarırım. İlgi firmanın cevap hakkı her zaman mevcuttur. Keza kendilerine haftalar önce bu yazıdan bahsettim ve hatta gönderdim. Hatta eksikleri giderir ve yeniden davet ederler ise özel röportaj da yapar, yeniden inceleriz. Biz her firmanın büyümesini ama büyürken de müşterilerine saygılı ve çıkarlarını koruyucu bir şekilde ilerlemesini isteriz. Gazetecilik misyonu bunları aktarmak gerektirir. Kendileri bizleri çok tanımasa da siz değerli okuyucularımız iyi bilir ki reklam veren firmalar ile ilgili sıkıntı yaşayan okuyucularımız olduğunda bile mutlaka köprü görevi görmüş sorunun çözümüne katkı sunmuşuzdur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar