darusafaka
İstanbul
DOLAR17.8008
EURO18.1655
ALTIN986.88
MURAT UZUN

MURAT UZUN

Mail: [email protected]

Devletlere Fatihler Lazımdır, Markalara Değil!

Devletlere Fatihler Lazımdır, Markalara Değil!

Yeniden aynı başlığı atma gereksinimi hissettim ve 2023’ün ilk başlığı yeniden bu oldu. 13 yılda ilk kez aynı başlığı yeniden kullandıranlar başarıdan başarmadılar.

“ Türkiye’nin gurur denilecek bir markanın bünyesinden ayrılan ismin yokluğu halen hissediliyor ise, o marka kendini sorgulamalı. Şahıs odaklı seviliyor ve yokluğu halen hissediliyorsa kurumsallaşamamış ve o kişinin omuzlarında anca değer görmüş demektir. Devletlere Fatihler lazımdı tarihte, markalara değil! Kurumsal bir marka en mükemmel çalışanını bile müşterilerine aratmaz. Çünkü her şey o şirkette bir düzen ile işler. Eylül sayısında aynen bu cümlelerle anlatmıştım bazı kötü gidişleri. Oysa görev alanı içerisinde markası ile ilgili atıfları dahi raporlaması gereken birimler halen bu yazıdan bihaber! Aldıkları maaşı dahi hak etmemiş olanlar makam işgal ediyorsa firmanın çökmesi de yakındır, bir dur diyen olmazsa. Birkaç yıl önce el değiştiren malum firma gibi…

Ghosting diye bir kavram girdi hayatımıza. Aslında son 2-3 yıldır adı konmamış bu tavır insanlık içinde fazlası ile yer etmişti. “Açıklama gereksinimi olmaksızın kayboluş” gibi ifade edilebilecek durum. Aslında insanlığa yakışmayan, aşağılık, iğrenç ve aslında acziyetin göstergesi olan bu tavır sahipleri gün geçtikçe artıyor. Eğer çevrenizde öyleler var ise küçük sürprizler sunun kendilerine. Şahsen çok keyifli olduğunu deneyimledim özellikle telefona cevap vermeyen, maillere dönüş sağlamayanlara. Kişi saygınlığına yapılmış bir hakaret olarak yorumlanması gerekilen bu durumu bahaneler ile örtmek, masuma yatmaktır.

Gençler değil Z kuşağı! Asıl onlara yakıştırma yaptığımız her tavrın sahibi bizlerin kuşakları. Bizlerden görerek dahasını belki sergiliyorlar, o kadar.

2023 zor bir yıl olacak, herkes umutla girmiş olsa da. Açık denize düştük, nefesi bol ve kolları güçlüler kurtulacak. Çok sürprizlere gebe bir yıla girdik, hayırlısı olsun. Umarım 2024’e girerken haksız çıktın diyecek çok kişi olur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar