YERLİ TRAMVAY ATAĞI
Reklamı Geç
Advert
Advert

YERLİ TRAMVAY ATAĞI

Kasım ayı içerisinde yapılan 8 adet yerli hafif raylı sistem aracı 1. Endüstriyel Tasarım Toplantısının ikincisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Samulaş A.Ş.’ de yapıldı.

YERLİ TRAMVAY ATAĞI

Gar-Tekkeköy Hafif Raylı Sistem Hattı Uzatım Projesi kapsamında yapılan ihale sonucu yerli tramvay üreticisi Durmazlar A.Ş. firmasının yürüttüğü tasarım ve imalat çalışmaları kapsamında, bir önceki toplantıda Samulaş A.Ş. tarafından önerilen çalışmalar doğrultusunda hazırlanan yeni endüstriyel tasarım incelendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Öncel’ in başkanlığında yapılan toplantıya, Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan, Samulaş A.Ş. Bakım-Onarım Müdürü Ziya Kalafat, Samulaş A.Ş. Operasyon Müdürü Sevilay Germi, Durmazlar Mak.San. ve Tic. A.Ş.’ den Ar-Ge Direktörü Selçuk Cebe, Yazılım Geliştirme Uzmanı Salih İ. AKIN ve Ar-Ge Mühendisi Özkan Bırakmaz katıldı.

Toplantıda, Durmazlar Mak. San. ve Tic. A.Ş. firması tarafından gerçekleştirilen Bogie araç gövde tasarımları sürücü ve yolcu kabini tasarımları da Samulaş A.Ş. yönetimine sunuldu.

Toplantıyla ilgili basına bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Samulaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Öncel “Yapımı devam etmekte olan Gar- Tekkeköy Hafif Raylı Sistem güzergahının mevcut sistemle entegrasyonuyla birlikte HRS araç ihtiyacının oluşmasından dolayı araç alımına gidildiğini, araçların tasarım ve imalat süreçlerinin idare tarafından takip ve onay işlemlerinin gerçekleştirileceğini” söyledi.

samsun samsun haber samulaş 1. Endüstriyel Tasarım Toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Gar-Tekkeköy Hafif Raylı Sistem tekkeköy Coşkun Öncel Kadir Gürkan Ziya Kalafat Sevilay Germi Durmazlar Mak.San. ve Tic. A.Ş Selçuk Ce
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ