YENİ YILDA ENGELSİZ TAKSİ GELİYOR
Reklamı Geç
Advert
Advert

YENİ YILDA ENGELSİZ TAKSİ GELİYOR

Daha önce hizmete giren Sevgi Aracı’nın ardından, fiziksel engelleri nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşların sosyal hayata erişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen Çorlu Belediyesi, Engelsiz Taksi ile engellilerin toplumla kucaklaşması ve sağlık gibi ihtiyaçlara kolayca ulaşabilmesinde önemli katkı sağlayacak.

YENİ YILDA ENGELSİZ TAKSİ GELİYOR

Engelsiz taksi hizmeti hakkında açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, engelli vatandaşlarımızın hastaneye ve gidecekleri yere kolay ve güvenli biçimde ulaştırılması için kullanılacağını belirterek, “Seçim vaatlerimiz arasında yer alan bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. Engelsiz Taksi hizmeti 2016 yılı itibari ile başlayacak” dedi.

Çorlu Belediyesi tarafından hizmete sunulan Sevgi Aracı’nın ardından Engelsiz Taksi hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 444 99 59 numaralı telefonu aramaları gerektiğini hatırlatan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarında engellerin hiç olmazsa bir kısmını ortadan kaldırabilmek için hazırladığımız ve seçim kitapçığımızda da yer alan Engelsiz Taksi ile engellilerimiz evlerinden alınarak örneğin gidecekleri hastaneye götürülecek ve hastane işlemleri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacak. Engelli vatandaşlarımız, Çorlu içinde hizmet verecek özel asansörü bulunan Engelsiz Taksi’ye Sevgi Aracımızda olduğu gibi, tekerlekli sandalyesinden hiç inmeden binecek. Bedensel engelli bireylere büyük kolaylık sağlayacak olan Engelli Taksi’de ayrıca refakatçi koltukları da mevcut.  Tekerlekli sandalye kullanan bedensel engelli vatandaşlarımızın yaşanabilirlik düzeyini yükseltilmek istediğimiz bu projemiz ile Engelsiz Taksi’den 7 gün 24 saat faydalanma imkânı sunduk” diye konuştu.

ÇORLU HABER ÇORLU BELEDİYESİ taksi haber ulaşım ulaştırma toplu taşım toplu ulaşım engelsiz taksi ünal baysan sevgi aracı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ