TOPLU TAŞIMADA BÜYÜK TİTİZLİK
Reklamı Geç
Advert
Advert

TOPLU TAŞIMADA BÜYÜK TİTİZLİK

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların temiz ve hijyenik bir ortamda seyahat edebilmeleri için bünyesinde bulundurduğu toplu taşıma araçlarını her gün rutin olarak temizliyor. Yolcu tutamaçları, koltuklar, havalandırma kapakları, cam ve metal yüzeyler özel endüstriyel temizlik malzemeleri ile her gün dezenfekte ediliyor.

TOPLU TAŞIMADA BÜYÜK TİTİZLİK

Özellikle kış aylarında nezle, grip gibi bulaşıcı hastalıkların artışı göze çarpıyor. Bu kapsamda bulaşıcı virüslerin yayılmaması için toplu taşıma araçlarının temizliği önem arz ediyor. Büyükşehir Belediyesi de bunun önüne geçmek için toplu taşıma araçlarına yıl boyunca günde iki kez olmak üzere hijyen temizliği yapıyor. İkmal öncesi ve sonrasında yapılan temizlik çalışmalarında özel ekip ve ekipmanlar kullanılıyor.

 

YOLCU TUTAMAÇLARI, BUTONLAR

Temizlik çalışmalarında özellikle virüslerin bulaşma riskinin olduğu yerlere dikkat ediliyor. Yolcu tutamaçları, butonlar, yolcu ve sürücü koltukları, havalandırma kapakları güçlü özel dezenfeksiyon işlemleri uygulanarak hijyenik hale getiriliyor. Yolcu kapılarının iç kısımları, yan ve tavan duralitleri, şoför paravanı, komple ön torpido, yolcu kapılarının iç kısımları, cam çerçeveleri ve araç içerisindeki tüm metal yüzeyler de temizlenerek vatandaşların daha sağlıklı şekilde seyahat etmesi amaçlanıyor.

Toplu taşıma araçlarının sadece iç mekanı değil dış aksamı da temizleniyor. Yakıt kapağı bölgesi, çamurluk ağızları, kapı kasa yüzeyleri, ön bombeleri ve motor kapaklarında oluşan kirli bölgeler temizlenirken, dış yıkama ünitesinden geçirilerek komple bakım yapılıyor. Temizlik yapılan malzeme doğaya dost malzemelerden üretiliyor. İnsan sağlığına da zarar vermeyen ve antibakteriyal temizlik ilaçları ile her hangi bir sağlık tehdidi oluşmuyor.

kocaeli ulaşım kocaeli belediye otobüsü halk otobüsü otobüs haber ulaşım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ