ANA SAYFA > Anadolu > OY BİRLİĞİYLE BAŞKAN MEHMET ALBAYRAK

OY BİRLİĞİYLE BAŞKAN MEHMET ALBAYRAK

1970
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
OY BİRLİĞİYLE BAŞKAN MEHMET ALBAYRAK

23 nolu Erzincan Kent içi ulaşım motorlu taşıtlar kooparetifi ikinci genel kurulu yapıldı. Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar odası toplantı salonunda gerçekleştirilen Kent içi ulaşım motorlu taşıtlar kooperatifi ikinci genel kuruluna Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Bedir Limon ile ulaşım esnafı üyeler katıldı.

Mehmet Albayrak: Gelir oranlarını artırmak ve gider kalemlerinde tasarruf ve iktisat yoluyla daha karlı bir işletme temin ve tesisi yönünde gayret ve çabalarımız devam etmektedir.

Genel kurul divanın oluşturulması sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak açılış konuşması yaptı. Başkan konuşmasında; Sayın Bakanlık Temsilcilerim, sayın divan başkanı, Sayın Esnaf Odaları Birlik başkanım, Basınımızın değerli mensupları, Kooperatifimizin çok kıymetli üyeleri. Hepinize hoş geldiniz der saygılar sunarım. Kooperatifimizin Değerli üyeleri kuruluşumuzdan bu güne kadar hem verilen hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmanın aynı zamanda gelir oranlarını artırmak ve gider kalemlerinde tasarruf ve iktisat yoluyla daha karlı bir işletme temin ve tesisi yönünde gayret ve çabalarımız devam etmektedir. Kooperatifimizin kuruluş aşamasından günümüze kadar yaşamış olduğumuz çeşitli sıkıntıları iyi niyet ve azimli çalışma ve sizlerin hoşgörüsüyle bir bir aşarak günümüze gelmiş bulunmaktayız. Değerli üyelerimiz her konuda gösterdiğimiz titizlik ve hassasiyet hesap işlerinin takibi ve kayıp kaçağın önlenmesi adına araçlarımızda bulunan araç ve kamera takip sistemi marifeti ile kamera izleme personeli tarafından araçlarımızın sürekli takibi yapılarak günlük olarak ilgili raporlar görevlendirilen yönetim kurulumuz tarafından düzenli, olarak takip ve tetkik edilmektedir.

Değerli üyeler Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin 4736 sayılı kanunda yapılan değişikliklerle ücretsiz veya indirimli yolcu taşıma hizmetlerine ilişkin usul ve esasları yeniden belirlenmiş 04 Mart 2014 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kanun kapsamında günlük taşınan yolcu sayısının 5800 ile 7000 kişi olduğu, bununda işletmemize maliyeti 180,000,00 TL ile 208,000,00 TL olduğu buna karşılık taşman ücretsiz yolcuya gelir desteği ödemesi maliye bakanlığı tarafından Erzincan Valiliği aracılığı ile aylık 43,200,00 TL her ay düzenli olmasa da yıl içinde peyder pey ödemeye başlanmış, Bakanlıktan gelen ödemeler gelir vergisi ödendikten sonra üyelerimizin hesabına aktarılmıştır. Konuyla alakalı Türkiye genelinde tertip edilen muhtelif yer ve zamanları yapılan toplantılara kurumumuzu temsilen iştirak sağlanmış oluşturulan tertip komitesi konunun siyaseten çözümü adına Bakanlık ve Müsteşarlık düzeyinde görüşmeler temin edilmiş ücretsiz yolcu taşımanın hakkaniyet ölçüsünde sübvanse edilmesi veya vergi indirimi konusunda yapılacak iyileştirme ve Toplu Taşıma sisteminde yaşanan sıkıntıların olduğu bir dosya hazırlanarak Esnaf odaları birliği başkanımız Bedri Limon aracılığı ile Başbakanımıza tevdi edilmiştir.

Kıymetli üyeler sizlerin merak ettiği ve biz Yönetim Kurulunun da bu konuda muzdarip olduğu aylık ödenen kar paylarının düşük olması 2010 yılı ile 2017 yılı dağıtılan kar payının mukayesesinde gelirin yetersiz olduğu hususudur. Ancak bilinmesi gerekir ki 2010 yılında başlanan sürekli araç artışı ve yatırımların devam ettiği en önemli artan gider kaleminin 2010 yılında sıfır oranda olan KDV ‘nin 2017 yılında ortalama aylık 170.000 TL ile 180.000 TL olan gider kalemidir. Ayrıca konuşmamın başında belirttiğim aylık taşınan ücretsiz yolcu sayısının 195.000 TL ile 208.000 TL arasında olduğu,söz konusu bu mali külfetin hesapta olmayan bir gider olduğu aşikardır. Kooperatifimizin bekası sürdürülebilirliği ve mali açıdan müreffeh seviyeye çıkarılması için elimizden gelen gayret ve çabayı sarf ettiğimizden şüpheniz olmasın. Değerli üyelerimiz bilindiği üzere Erzincan Belediye Başkanlığının hafif raylı sistem tramvay projesi ile alakalı Erzincan Valiliği ve Belediye Başkanlığına konu ile alakalı girişimlerde bulunulmuş ayrıca proje ile gerek işletmemize olabilecek zararları gerekse böyle bir projenin ihtiyaçtan hasıl olmadığı ve bu konuda çekince ve kaygılarımızın yer aldığı bir rapor dosyası hazırlanarak Ulaştırma Bakanlığı alt yapı hizmetleri daire başkanları ve ilimiz milletvekilleri ile Ankara da bi zatihi görüşülerek şifahi olarak izah edilmiş ilgili rapor dosyası kendilerine sunulmuştur. Bu projenin gerçekleşmemesi adına her türlü girişimlerimizin devam edeceği bu konudaki mücadelemizin süreceğini bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşünceler ile Genel Kurulumuzun Hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’ tan diler, Hepinizi en kalbi duygularla selamlar saygılarımı sunarım ifadelerine yer verdi.

Yönetim ve denetim kurulu raporlarının ibra edildiği toplantıda daha sonra seçime geçildi. Yönetime aday olan diğer gurubun son anda çekildiğini beyan etmesi ile  192 üyenin oy kullandığı genel kurul seçiminde tek liste olarak giren mevcut Başkan Mehmet Albayrak üyelerin tamamının oylarını alarak 23 nolu Erzincan Kent içi ulaşım motorlu taşıtlar kooparetifi yönetim kurulu Başkanlığına seçildi.

 

Yeni yönetim kurulu : Mehmet ALBAYRAK, Yaşar DÜLGER, Servet CİVAŞ, Ahmet AĞZIAÇIK, Mustafa AKYOL , Rıza KARTAL, Erkan ÖNDER

Yeni Denetim kurulu: Hacı YALÇIN, Mehmet POLAT, Salih DEMİREL, Doğan ÖZGÜL

 

PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber ŞANLIURFA BELEDİYESİ’NİN “KÖRÜKLÜ”SÜ KARSAN’DAN
Sonraki Haber MEHMET MUŞ: SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİM

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?