-“Korsan Servis Araçlarından Uzak Durun”
Reklamı Geç
Advert
Advert

-“Korsan Servis Araçlarından Uzak Durun”

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, öğrenci velilerini uyararak, “Anne babaları uyarıyorum. Servis araçlarınızı seçerken dikkat edin. Korsan taşımacılık yapan servis araçlarından uzak durun. Mutlaka oda kayıt belgesini isteyin” dedi.

-“Korsan Servis Araçlarından Uzak Durun”

Milyonlarca öğrencinin ülke genelinde sayıları 47 bini geçen servis araçlarıyla taşındığını belirten Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Anne baba olarak çocuklarımızın okullarına emniyetli bir şekilde ulaşması için servis araçlarınızı seçerken dikkat edin. Korsan taşımacılık yapan servis araçlarından uzak durun. Mutlaka oda kayıt belgesini isteyin. Servis araçlarının donanımının yönetmelik standartlarına uygunluğunu, yangın tüpü, emniyet kemerinin olup olmadığını ve fazla öğrenci alınıp alınmadığını mutlaka kontrol edin. Dönem başında serviste bulunan rehber personelin dönem sonuna kadar bulundurulmasının takipçisi olun. Eksiklikleri oda yetkililerine bildirmekten çekinmeyin” diye konuştu.

“SERVİS SÜRÜCÜLERİ ÖRNEK OLMALI”

Ayrıca öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerine de seslenen Apaydın, “Sizler onların belleklerinde daima hatırlanacak olan şoför amcalarısınız. Sizlere emanet edilen çocuklarımızın güvenliğine özen göstererek, trafik kurallarına uyun. Çocuklarımızın eğitimine yardımcı olmak için araç içinde çaldığınız müzikten, hitap şeklinize kadar her şeye çok dikkat ediniz. Araçlarınızın periyodik bakımlarını yaptırarak, eksiklikleri yarına bırakmayın. Standartlara uygun araçlarla işe çıkın. Asla yanlarında sigara kullanmayınız. Unutmayın çocuklar bizim önceliğimizdir” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ