FORD’UN TERCİHİ PETROL OFİSİ ADBLUE®
Reklamı Geç
Advert
Advert

FORD’UN TERCİHİ PETROL OFİSİ ADBLUE®

Petrol Ofisi Madeni Yağlar tarafından geliştirilen Petrol Ofisi AdBlue®, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Ford Otosan’ın İnönü ve Gölcük fabrikalarında ürettiği araçların ilk dolumdaki öncelikli tercihlerinden birisi oldu.

FORD’UN TERCİHİ PETROL OFİSİ ADBLUE®

PETDER 2010-2014 yılları arası verilerine göre, madeni yağ ve kimyasallardan oluşan toplam madeni yağ pazarında üst üste 5’inci yıl liderliğini ilan eden Petrol Ofisi Madeni Yağlar, en ileri teknolojileri kullanarak pazarın ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmet portföyünü sürekli olarak yenilemeye devam ediyor.

Petrol Ofisi AdBlue®, Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden Ford Otosan tarafından da araçların ilk dolumdaki tercihlerinden birisi oldu.

Petrol Ofisi AdBlue®

Su berraklığında, % 32,5’i üreden oluşan demineralize su ile üretilmiş bir maddedir. Yakıtın yanması sonucu ortaya çıkan zegirli egzoz gazları SCR (selective catalytic reduction) ünitesinde zararsız gaz ve suya dönüştüren AdBlue®, gaz çıkışını ortalama %90 oranında azaltmaktadır. Euro5 ve Euro6 normlarını karşılayan ticari araçlarda AdBlue® kullanımı için ek tanklar bulunmaktadır.

Dünyada ilk AdBlue® satışı, 2003 yılı Mart ayında OMV tarafından AdBlue® için özel olarak Almanya'nIn Dingolfing kentinde kurulan bir istasyonda gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de ise Petrol Ofisi AsBlue® 2007 yılından beri Petrol Ofisi müşterilerine sunulmaktadır.

FORD PETROL OFİSİ ADBLUE Ford Otosan ford haber ford otosan haber inönü fabrikası gölcük fabrikası PETDER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN KOMİK ZAM AÇIKLAMASI
BELEDİYEDEN KOMİK ZAM AÇIKLAMASI
VERİMLİ VE ÇEVRE DOSTU OTOBÜS İŞLETİMİ İÇİN YENİLİKÇİ SİSTEM
VERİMLİ VE ÇEVRE DOSTU OTOBÜS İŞLETİMİ İÇİN YENİLİKÇİ SİSTEM