FIATA DİPLOMA EĞİTİMLERİ SAHA ZİYARETLERİYLE DEVAM EDİYOR
Reklamı Geç
Advert
Advert

FIATA DİPLOMA EĞİTİMLERİ SAHA ZİYARETLERİYLE DEVAM EDİYOR

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen FIATA Diploma Eğitiminde katılımcılar Ekol Lojistik’e saha ziyareti gerçekleştirdi.

FIATA DİPLOMA EĞİTİMLERİ SAHA ZİYARETLERİYLE DEVAM EDİYOR
FIATA Diploma Eğitimi katılımcılarıkatılımcıları, Ekol Lojistik’in Yetkilendirilmiş Yükümlü (AEO)  Statüsündeki Sakura Tesisi’ne gerçekleştirdikleri saha ziyaretinde, karayolu taşımalarında dikkat edilmesi gerekenleri tesisin en yoğun olduğu Cumartesi günü yerinde inceledi ve AEO süreci hakkında detaylı bilgiler aldı.

UTİKAD ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen FIATA Diploma Eğitimi, İTÜ İşletme Fakültesinde gerçekleştirilen derslerin yanında pratik uygulamaların yerinde incelendiği saha ziyaretleri ile devam ediyor. 

Her bir taşıma modunun ayrı modüller ile işlendiği FIATA Diploma Eğitiminde lojistik sektöründe kullanılan belgeler, ilgili konvansiyonlar ve lojistik firmalarının çalışma alanlarına göre sorumlulukları sektör yöneticileri ve akademisyenlerin eğitmenliğinde işleniyor. 

Her biri sektörde en az iki yıl tecrübe sahibi katılımcılar, bütünsel bir yaklaşımla yerel ve uluslararası standartlarda iş yapma kültürünü geliştirme fırsatı yakalıyor. 

Hizmet yelpazesini genişletmeyi amaçlayan lojistik işletmesi sahibi girişimcilerle, mesleki bilgisini dünya standartlarına çıkarmak isteyen yöneticiler ve yönetici adaylarının katıldığı FIATA Diploma eğitiminin kontenjanı 25 kişi ile sınırlı bulunuyor. Katılımcılar FIATA Diplomalarını İsviçre’de bulunan FIATA’dan almaya hak kazanıyorlar. FIATA’dan alınacak bu Diplomaların toplam 160 ülkede geçerliliği bulunuyor.

Her yıl Ekim-Haziran ayları arasında düzenlenen FIATA Diploma Eğitiminin dersleri Maçka’da bulunan İTÜ İşletme Fakültesi’nde yapılıyor. Sadece Cumartesi günleri gerçekleşen bu mesleki eğitimine katılanlar saha ziyaretleri ile sektör hakkında daha geniş bilgi birikimine sahip oluyor.

FIATA Diploma Eğitimi katılımcıları 13 Şubat Cumartesi günü saha ziyaretleri kapsamında Ekol Lojistik’in Gebze’de bulunan Sakura Tesisi’ndeydi. Karayolu taşımacılığı hakkında Ekol Lojistik yöneticileri Akif Geçim ve Evren Özataş’tan bilgi alan katılımcılara eğitmenlerden Prof. Dr. Umut Rıfat Tuzkaya ve Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Murat Baskak da eşlik etti. Saha ziyareti kapsamında katılımcılara karayolu taşımacılığında parsiyel yüklemeler, süreç akışları, yükleme sırasında dikkat edilmesi gerekenler ve ürünlere göre yükleme örnekleri hakkında bilgiler yerinde verildi. 

utikad ekol FIATA İTÜ FIATA Diploma Eğitim Umut Rıfat Tuzkaya Murat Baskak lojistik haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BELEDİYEDEN KOMİK ZAM AÇIKLAMASI
BELEDİYEDEN KOMİK ZAM AÇIKLAMASI
VERİMLİ VE ÇEVRE DOSTU OTOBÜS İŞLETİMİ İÇİN YENİLİKÇİ SİSTEM
VERİMLİ VE ÇEVRE DOSTU OTOBÜS İŞLETİMİ İÇİN YENİLİKÇİ SİSTEM