ETUS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLECEK
Reklamı Geç
Advert
Advert

ETUS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLECEK

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de toplu taşımada kullanılan 200 ETUS aracının her gün dezenfekte edileceğini söyledi. Söz konusu uygulamayla el ve vücut temasıyla bulaşabilecek hastalıkların önüne geçeceklerini ifade eden Gürkan, “Amacımız Edirne halkının sağlıklı, mutlu ve daha konforlu bir yaşama kavuşmasıdır” dedi.

ETUS ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLECEK

Edirne Toplu Ulaşım Sisteminde (ETUS) görev yapan araçların, dezenfekte işlemi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik’in katıldığı programla başlatıldı.

 Toplu yaşamın olduğu her yerde sürekli bakterilerin ürediğini ifade eden Gürkan, toplu taşımada el ve vücut temasıyla bulaşabilecek hastalıkların önüne geçebilmek için böyle bir uygulamaya gittiklerini ifade etti.

 ETUS’un dezenfekte konusunda deneyimli bir firma ile anlaştığını dile getiren Gürkan, “Firmanın dezenfekte için kullanacağı tüm ürünler laboratuvar ortamında analizleri yapılmış ve tüm izinleri alınmıştır. Toplu taşımada kullanılan araçlar her gün dezenfekte edilecek. Yapılan dezenfektenin etkisi ise 24 saat boyunca da devam edecek” diye konuştu.

                “HER ŞEY EDİRNE VE EDİRNELİLERİN SAĞLIĞIN VE SIHHATTİ İÇİN”

 Halk sağlığının her şeyden önce geldiğini anlatan Gürkan, “  Amacımız Edirne halkının daha sağlıklı, daha mutlu ve daha konforlu bir yaşama kavuşması. Bugün başlatacağımız uygulamayla toplu taşımada kullanacağımız araçlar her gün dezenfekte edilecek. Böylece el ve vücut temasıyla bulaşabilecek hastalıkların önüne geçmiş olacağız. Yapacağımız dezenfekteyle, toplu taşımada kullanılan araçlar 24 saat boyunca korunmuş olacak. Aldığımız bu önleyici tedbirlerle, halk sağlığının korunmasına ciddi anlamda katkı sağlayacağız. Her şey Edirne ve Edirnelilerin sağlığı ve sıhhatti için” dedi.

etus Edirne Toplu Ulaşım edirne ulaşım edirne belediyesi hakan giyik recep gürkan otobüs haber minibüs haber ulaşım ulaştırma toplu taşıma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ