ESKİŞEHİR KENT İÇİ ULAŞIMDA DA ÖRNEK BİR KENT
Reklamı Geç
Advert
Advert

ESKİŞEHİR KENT İÇİ ULAŞIMDA DA ÖRNEK BİR KENT

Hayata geçirdiği ulaşım projeleri ile Türkiye’de birçok şehre örnek olan ve Ulusal ve Uluslararası birçok ödül alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Sürdürülebilir Ulaşım İçin Yol ve Trafik Güvenliği 2015 (ROTRASA) Ulusal Kongre, Fuar ve Sergisi’nde örnek olarak gösterildi.

ESKİŞEHİR KENT İÇİ ULAŞIMDA DA ÖRNEK BİR KENT

Gazi Üniversitesi ve Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Ulaşım İçin Yol ve Trafik Güvenliği 2015 (ROTRASA) Ulusal Kongre, Fuar ve Sergisi Ankara’da gerçekleştirildi. Ulaşım ana planları, kent içi ulaşım türleri arası entegrasyon, bisiklet kullanımı ve engelsiz mekan düzenlemeleri konularında yapılan sunumlara Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri İstanbul, Ankara, Konya ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının temsilcileri, Gazi, Ankara, Selçuk, İTÜ, ODTÜ, Pamukkale ve Hacettepe Üniversitelerinden öğretim üyeleri ile konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirmiş olduğu projeler ve faaliyetler hakkında Estram Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Enbatan, sunum yaptı. Enbatan,  trafik ve ulaştırma konusundaki gelişmeler ile kent içi ulaşımdaki sorunların mümkün olduğu ölçüde azaltılması için ulaştırma planlarının, bilimsel, ekonomik, yöneticilerin, halkın ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin görüşlerine ağırlık verilerek hazırlanıp uygulandığını ifade etti.  Enbatan ayrıca, Eskişehir’in SUMP (Sustainable Urban Mobility Planning) Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planlamasına uygun plan yapan ilk Büyükşehir Belediyesi olduğunu ve bunun gururunu yaşadığını söyledi.

Ulaşım ana planları ve kent içi ulaşım türleri arası entegrasyon sunumları ardından konuşan kongrenin Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hülagü Kaplan “ Eskişehir, her konuda olduğu gibi kent içi ulaşımda da örnek bir kent olduğunu gösteriyor. Kent içi örnek şehircilik planlarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i tebrik ediyorum” dedi. 
Sürdürülebilir Ulaşım İçin Yol ve Trafik Güvenliği 2015 Kongre, Fuar ve Sergisi’nde açılan ve Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini anlatan stant katılımcıların yoğun ilgisini gördü.

 

 

 

eskişehir belediyesi Sürdürülebilir Ulaşım İçin Yol ve Trafik Güvenliği 2015 ROTRASA Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Estram Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Enbatan Sustainable Urba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
LASTİK KAPLAMA’DA CONTRA İLE HER ŞEY TEK ÇATI ALTINDA
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ
TOPLU TAŞIMAYA AVRUPA MODELİ