ANA SAYFA > Dünya > BUSWORLD AWARDS 2017 EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ BMC’NİN

BUSWORLD AWARDS 2017 EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ BMC’NİN

845
A+ A- Sesli Dinle
PAYLAŞ
BUSWORLD AWARDS 2017 EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ BMC’NİN

Türk otomotiv sektörünün önde gelen milli markası BMC, küresel arenada liderlik yolunda hızla ilerliyor. Yepyeni 5 otobüsüyle Fuar’a katılan BMC, Busworld Academy tarafından verilen “Busworld Awards 2017 En İyi Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.

Yeni Şehir içi Otobüs Serisi Neocity uluslararası markaların rekabet ettiği yarışmada ödül alan tek Türk markası olan BMC, Busworld Avrupa Kortrijk 2017’de Salon 9’da bulunan 900 numaralı 700 metrekarelik standında misafirlerini ağırlıyor. Fuar’da 5 yeni otobüsünün tanıtımını yapan markanın standını ziyaret edenler; Neocity Ailesi’nin 8,5 metre Dizel, 8,5 metre Elektrikli ve 10 metre Dizel versiyonlarından oluşan 3 üyesi ile Procity CNG 12 metre ve 14 metre Apron araçlarını görme şansı yakalıyor.

Milli bir marka olarak yepyeni ürünlerimiz ile Busworld Fuarı’nda olmaktan ötürü gururluyuz

20 Ekim Cuma günü düzenlenen Basın Toplantısı’nda “Busworld Awards 2017 En İyi Tasarım Ödülü”nü Busworld Akademi Başkanı Stefan Meersseman’ın elinden alan BMC Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Taha Yasin Öztürk şunları ifade etti: “50 yılı aşkın bilgi ve deneyimimizle milli bir marka olarak küresel arenada lider olma amacını taşıyoruz. Burada ilk kez sergilediğimiz Yeni Şehir içi Otobüs Ailemiz Neocity için markamıza verilen bu ödül de amacımıza ne kadar odaklanmış olduğumuzun kanıtı.”

BMC’DEN DÜNYA PAZARINA YEPYENİ BEŞ OTOBÜS

NEOCITY 8.5 M Tam Alçak Taban (EURO 6 Dizel Motor)

Turboşarjlı intercooler 4 silindirli Euro6 dizel motoruyla, Neocity 8,5m 210hp güce ve 850Nm torka sahip bulunuyor. Aracın öne çıkan özellikleri arasında,  Intarder’lı 4 ileri + 1 geri otomatik şanzıman,  tam havalı servis freni, Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 2 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde sayılabilir. Bağımsız ön aks, çok iyi bir kullanım ve sürüş konforu sağlıyor.

Yük kapasitesi 5500 kg olan, 19.5\" ön aks ve 10.400 kg’lık yük kapasitesine sahip portal arka aks BMC için geliştirilmiştir. Neocity 8.5 m, toplamda 72 kişilik yolcu kapasitesi ile sınıfının lideridir. 4 katlanabilir koltukla birlikte 25 yolcuya oturma imkanı tanırken, 51 kişiye kadar ayakta yolcuyu da rahatlıkla taşır.

Neocity 8,5m, ayarlanabilir direksiyon (tilt-teleskobik) , ergonomik sürücü alanı,  izole sürücü kabini, Motor Odası Yangın Algılama Sistemi, elektrik kontrollü yan aynalar, manuel katlanabilir engelli yolcu rampası, LED iç aydınlatma ve dijital saati standart olarak sunmaktadır.

Arka geri görüş kamerası, Motor Odası Otomatik Yangın Söndürme Sistemi, klima, Elektronik Hat Göstergesi, , LCD yolcu bilgilendirme ekranları, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi, Lastik Basınç Uyarı Sistemi ve Elektrikli Tavan Havalandırma opsiyoneldir ve istek üzerine eklenebilir.

NEOCITY 8,5M Alçak Taban (Elektrikli)

TM4 elektrik motoru ve Samsung\'un pil paketiyle Neocity 8,5m Elektrikli, şehir dışı 275km, şehir içi ise 210km’ye kadar gidebilmektedir. Tam şarj sadece 7 saat sürer, hızlı şarj ise 2 saat içinde pillerin% 80\'ini doldurabilir. Müşteri talebi doğrultusunda pillerin swap değişim özelliği de araçlarda kullanılabilecektir.

Aracın öne çıkan özellikleri arasında tam havalı servis freni,  Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 2 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde ve kullanım kolaylığı sayılabilir.

Yük kapasitesi 5500 kg olan, 19.5\" ön aks ve 10.400 kg’lık yük kapasitesine sahip portal arka aks BMC için geliştirilmiştir. Neocity 8.5 m, toplamda 72 kişilik yolcu kapasitesi ile sınıfının lideridir. 4 katlanabilir koltukla birlikte 25 yolcuya oturma imkanı tanırken, 51 kişiye kadar ayakta yolcuyu da rahatlıkla taşır.

Neocity 8,5m, ayarlanabilir direksiyon (tilt-teleskobik) , ergonomik sürücü alanı,  izole sürücü kabini, Motor Odası Yangın Algılama Sistemi, elektrik kontrollü yan aynalar, manuel katlanabilir engelli yolcu rampasi, LED iç aydınlatma ve dijital saati standart olarak sunmaktadır.

Arka geri görüş kamerası, motor odası otomatik yangın söndürme sistemi, klima, elektronik hat göstergesi, LCD yolcu bilgilendirme ekranları, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi, lastik basınç uyarı sistemi ve elektrikli tavan havalandırma opsiyoneldir ve istek üzerine eklenebilir.

NEOCITY 10M Alçak Taban (EURO 6 Dızel Motor)

Turbo şarjlı intercooler 6 silindirli dizel Euro 6 motoru ile Neocity 10m 250hp güce ve 1000Nm torka sahiptir. Ayrıca 210 HP ve 850Nm\'ye sahip 4 silindirli turbo şarjlı intercooler dizel Euro 6 motor seçeneği de vardır.

Aracın öne çıkan özellikleri arasında Intarder’lı 4 ileri + 1 geri otomatik şanzıman, tam havalı servis freni,  Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 3 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde ve kullanım kolaylığı sayılabilir. Bağımsız ön aks, çok iyi bir kullanım ve sürüş konforu sağlar.

Yük kapasitesi 5500 kg olan, 19.5\" ön aks ve 10.400 kg’lık yük kapasitesine sahip portal arka aks BMC için geliştirilmiştir. Neocity 10 m, toplamda 26 kişi oturarak, 62 kişi ayakta olmak üzere 88 kişiye kadar yolcu kapasitesinde sahiptir.

Neocity 10 m, ayarlanabilir direksiyon ( tilt-teleskobik) , ergonomik sürücü alanı,  izole sürücü kabini, Motor Odası Yangın Algılama Sistemi, elektrik kontrollü yan aynalar, manuel katlanabilir engelli yolcu rampası, LED iç aydınlatma ve dijital saati standart olarak sunmaktadır.

Arka geri görüş kamerası, Motor Odası Otomatik Yangın Söndürme Sistemi , klima, Elektronik Hat Göstergesi, , LCD yolcu bilgilendirme ekranları, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi, Lastik Basınç Uyarı Sistemi ve Elektrikli Tavan Havalandırma opsiyoneldir ve istek üzerine eklenebilir. Neocity 10m, CNG ve elektrikli versiyonları ile satışa sunulacaktır.

PROCITY 12M Alçak Taban (EURO 6 CNG Motor)

12 m uzunluğa sahip Procity CNG, BMC\'nin Şehir İçi Otobüs ailesinin bir üyesidir. Turboşarjlı 6 silindirli motora sahiptir. 6 ileri ve 1 geri Otomatik vitese sahiptir. 71 ayakta, 26 oturan yolcu kapasitesine sahiptir. Manuel Katlanabilir Engelli Yolcu Rampası, Otomatik Yangın Söndürme Sistemi, Elektrikli katlanır aynalar, Arka Görüş Kamerası ve  Gösterge Ekranı, Led İç Aydınlatma standart olarak sunulmaktadır. Klima, Elektronik Hat Göstergesi, Otomatik gresleme sistemi, LCD ekran, Güvenlik Kameraları ve Kayıt Sistemi, Otomatik Yağ Doldurma sistemi opisyonel olarak sunulmaktadır.

14M Apron Otobüs (EURO 5 Dizel Motor)

IATA ve AHM 950 uyumlu 14m Apron Otobüsü, turboşarjlı intercooler 4 silindir dizel Euro5 motoru ile 182hp güce ve 700Nm tork’a sahiptir. Önden çekişli olan 14 m Apron otobüsü 6 ileri + 1 geri otomatik şanzımana sahiptir. tam havalı servis freni,  Yana Yatma Sistemi (kneeling), Şasi Alçaltma ve Yükseltme Sistemi (full kneeling), ön ve arka disk frenleri, 6 adet yolcu kapısı, alçak tabanlı monokok gövde ve kullanım kolaylığı sayılabilir,  klima sistemi için ek bir motoru vardır. Yolcu bölgesi için 42kW Klima, buna ek olarak  sürücü kabini için ayrı  kliması bulunmaktadır. Bağımsız ön ve arka aks, çok iyi bir kullanım ve sürüş konforu sağlar.

Her birinin 10.500 kg’lık yük kapasitesi olan ön ve arka akslar 109 kişiye kadar taşıma imkanı tanıyarak, Apron otobüsünü yolcu kapasitesi ile sınıfının lideri konumuna taşımıştır. 12 kişilik oturma alanı bulunan Apron otobüsü, 97 kişiye kadar da ayakta yolcuyu taşıyabilmektedir. Ayarlanabilir direksiyon, ergonomik sürücü alanı, izole sürücü kabini, Motor Odası Yangın Algılama Sistemi, elektrik kontrollü yan aynalar, manuel katlanabilir engelli yolcu rampası,  LED iç aydınlatma ve dijital saat standart olarak sunulmaktadır.

Arka geri görüş kamerası, motor odası otomatik yangın söndürme sistemi, klima, Elektronik Hat Göstergesi, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi opsiyoneldir ve istek üzerine eklenebilir.

PAYLAŞ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Önceki Haber AYTEMİZ İSTASYONLARI ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN DA HİZMET NOKTASI
Sonraki Haber YENİ NESİL SILEO ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER, TRANSİST 2017 FUARINA DAMGASINI VURDU

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Anket

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?