ANTALYA KART 2016'DA GELİYOR
Reklamı Geç
Advert
Advert

ANTALYA KART 2016'DA GELİYOR

Şehiriçi ulaşımda önemli devrimlere imza atan Antalya yeni kart sistemi ile 15 Ocak'ta tanışıyor. Eski kartlar otobüslerde 15 gün tramvaylarda ise 1 kadar daha kullanımda olacak.

ANTALYA KART 2016'DA GELİYOR

Antalya Ulaşım AŞ'den yapılan açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki ilçelerde Toplu Taşıma Akıllı Kartlarla Elektronik Toplama ve Araç Takip Otomasyonu Sistemi'nin Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı sınırları içersinde sistemin kurulduğu ve daha sonra etap etap diğer ilçelerde de sistem kurularak birbiriyle entegre çalışacağı açıklandı.

Yapılan açıklamada "Elinde daha önce almış olduğu kartları bulunan vatandaşlarımıza hiçbir ek külfet getirmeden yeni kartları ücretsiz verilecektir. Kurulacak yaygın değişim noktalarında herkes elindeki kartları vererek, yenilerini alma hakkına sahip olacaktır. Mevcut kartlarında yüklenmiş para bakiyesi olan vatandaşlarımız için; şirketimiz işletmesinde olan siyah plakalı kırmızı otobüslerde yeni sistem devreye girdikten sonra 15 gün, tramvaylar ve nostaljik tramvaylarda yeni sistem devreye girdikten sonra 1 ay eski validatörler de çalışmaya devam edecektir. Böylece vatandaşlarımızın eski kartlarında kalan bakiyelerinin de sıfırlanarak bir kuruş dahi zarar görmeden yeni sistem kartlarına sahip olmaları sağlanacaktır."

"İndirimli kart sahipleri de yayınlanacak formları doldurup resimlerini ve diğer gerekli belgelerini teslim ettikleri takdirde ortalama 48 ile 72 saatte kartları basılarak kendilerine başvuru noktasından teslim edilecektir" denilerek açıklandı.
 

 
antalya kart antalya ulaşım ulaşım elektronik bilet ulaştırma tramvay otobüs belediye otobüsü halk otobüsü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
OTOMOTİV SANAYİİ HAZİRAN AYINDA SERT DÜŞTÜ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ
BOSCH VE DAIMLER'DEN OTONOM SÜRÜŞTE İŞBİRLİĞİ